ABC SCHRONISKA

JAK ZACHOWYWAC SIE W SCHRONISKU
Najpierw obowiązkowo skieruj się do Biura Adopcji.
Jeśli przybyłeś w celu edukacyjnym z grupą wycieczkowiczów, musisz zgłosić się do sekretariatu i poczekać na pracownika , który oprowadzi was po terenie schroniska. Jednak warunkiem możliwości zwiedzania schroniska w licznej grupie, jest wcześniejsze umówienie się i telefoniczne zarezerwowanie terminu wycieczki.
Wczasie ogladania psiaków:
- zachowuj bezpieczną odległość między zwierzętami, zachowuj ciągły nadzór nad dziećmi jeśli Ci towarzyszą.
- nie wolno Ci drażnić i karmić zwierząt, nie wolno wkładać rąk między kraty, nie wolno Ci otwierać klatek - nawet jeśli odnalazłeś swoje zagubione zwierzę!!!
W czasie obchodu po terenie i wyszukiwania interesujących Cię zwierząt - musisz zapisywać numery boksów w których przebywają oraz ich wygląd lub oznaczenia z obroży.
Jeśli upatrzyłeś interesujące Cię zwierzęta wracasz do Biura Adopcji, żeby uzyskać z bazy danych istotne dane na ich temat.
Następnie odnajdujesz opiekuna obiektu, w którym przebywa Twój „Wybraniec”- aby podzielił się informacjami na temat jego zachowania i ewentualnie umożliwił z nim bezpośredni kontakt i wspólny spacer .
Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań i podjąłeś decyzję o adopcji , czeka Cię jeszcze podpisanie umowy w Biurze Adopcji.
! Nie zapominaj, że Twój nowy Przyjaciel jest poważnie zaniepokojony kolejną zmianą sytuacji, - tak więc w czasie podróży do domu pilnuj go ze szczególną ostrożnością. Psa zabezpiecz w kaganiec. Dla kota powinieneś mieć „transporter” lub inny bezpieczny pojemnik.
! Nie wpychaj na siłę zwierzęcia do samochodu - najpierw sam wejdź, a następnie przyciagając smycz do siebie zachęcaj go do wejścia - możesz skusić go smacznym kąskiem.
! Pamiętaj, że zwierze nie jest rzeczą - przyzwyczajając go do nowych zasad, okaż mu cierpliwość i zrozumienie. W nowym domu musi się przecież przyzwyczaić do panujących tam zwyczajów , co wiąże sie z nieustanną nauką. System nagradzania za nowe osiągnięcia będzie dla niego największa motywacją.