O nas

 

W maju 1994r. otrzymaliśmy zrujnowane gospodarstwo rolne wykupione przez miasto w strefie ochronnej oddanej do użytku w nowoczesnej oczyszczalni ścieków ( na terenie były: stodoła murowana, szopa, obora i budynek mieszkalny).

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Brodnicy przyjęło pierwsze zwierzęta w dniu 12 września 1994r. Wcześniej - wobec narastającej bezdomności -zwłaszcza psów, wobec licznych rannych psów leżących na ulicach i przypadków znęcania się nad zwierzętami zwróciłam się do ówczesnego burmistrza Pana Wacława Derlickiego o pomoc w zorganizowaniu schroniska. Burmistrz natychmiast poparł naszą prośbę proponując jednocześnie, by schronisko prowadzone było przez Towarzystwo - co będzie z korzyścią dla zwierząt.

Edukacja - na tę formę działalności od samego początku zwróciliśmy bardzo dużą uwagę. Odwiedzamy szkoły, aby dorastające pokolenie miało styczność z problemem bezdomności i znęcania się nad zwierzętami . Chcemy wychować pokolenie wrażliwe na krzywdę .

 

SCHRONISKO DZIŚ...


Obecnie cały nasz teren wynosi 0,77 ha . Dzięki pomocy przyjaciół i ludzi o wielkich sercach mamy w tej chwili :

- zadaszenie wybiegów
- wiatrołapy przed wejściem do stodoły i kociarni

- kociarnię w ładnej, jasnej piwnicy

- kuchnię do gotowania posiłków

- szpitalik
- wszędzie są kafelki pozwalające łatwo sprzątać i dezynfekować.
- teren obsadzony jest zielenią, gdzie znajdują się 3 wybiegi dla psów oraz miejsce do przyjmowania gości i wycieczek szkolnych. Na trzecim wybiegu jest pomink naszego pierwszego psa Aresa, który po 13 latach odszedł za Tęczowy Most.
- posiadamy doskonale przystosowany samochód do przewozu zwierząt

Iwona Sarnowska

   
   
 


klatka1
klatka2
klatkisrodek
S6301449
S6301450
S6301452
S6301457
S6301453
kociarnia2
kociarnia
kociolek
wejscie
wjazddlugi
wjazdkrotki
pominkares
ognisko
wybieg1
wybieg2
wybieg3
S6301020
tugdziekoral2
tugdziekoral1
samochod